|

 |
VISOCO dbExpress Driver for Sybase (Linux version)
|
 |
|
 |
 |
|
|
 |
Версия: |
1.2 |
| Автор: | VISOCO Software |
| Лицензия: | Shareware |
| Скачать |
Цена: | $164 |
Описание:
VISOCO dbExpress Driver for Sybase is a lightweight database driver that provide fast access between Kylix applications and Sybase database using new dbExpress technologies.
Key features:
- High-performance native access to Sybase ASE/ASA;
- Compatibility with standard and third-party Borland data-aware controls;
- Easy installation and distribution;
- Minimized driver size and uses system resources;
- dbExpress Driver for Sybase is royalty-free product! This means you have to register dbExpress Driver for Sybase for each developer, but not for each user of application you have developed.
VISOCO dbExpress Driver for Sybase developed and tested with the following compilers and database servers:
- Kylix v.2.0;
- Kylix v.3.0;
- Sybase ASE 11.0*;
- Sybase ASE 11.5*;
- Sybase ASE 12.5*
* You need the Sybase Open-Client with ct-library installed. You must purchase the Open Client software separately from Sybase.
Visit our site http://www.visoco.com/ for more information.
Downloads the latest version of dbExpress driver for Sybase: http://www.visoco.com/download/
Скриншот:
|
 |
 |
 |
|
 |
|
|
 |
Афоризм
|
 |
|
 |
 |
Я так скажу: добро спешите делать, Не все ль равно, что ели и носили. Рудаки
|
 |
 |
 |
 |
Анекдот
|
 |
|
 |
 |
По озеру с дерьмом плывет лодка. Вдруг с нее заметили вдал какую-то точку. Подплыли - стоит человек, только голова наружу. - давай залезай в лодку! - говорят ему. - плывите себе дальше, - говорит человек. - мы тебе помочь хотим! - настаивают в лодке. - да оставьте вы меня в покое! - да как же мы тебя так оставим? - не унимаются в лодке. - да живу я здесь, живу!
|
 |
 |
 |
 |
Прикол
|
 |
|
 |
 |
У кого раньше встал - того и баба!
|
 |
 |
 |
|
 |